Menu

GORGEUS KUAFÖR

Gorgeous Kuaför

İzmir Karşıyaka da Kuaför

Gorgeous Kuaför

İzmir Karşıyaka da Kuaför

Gorgeous Kuaför

 

Adres : 6417/1 Sokak No:20/E Yalı Sitesi – Yalı Mahallesi / Karşıyaka / İzmir / Türkiye

Tel : (232) 337 2546 & (533) 139 9007-06

Firma Yetkilisi  : Aynur Candan

İzmir karşıyaka da mutlu gelinler

İzmir Karşıyaka da Protez tırnak yapan kuaför

İzmir Karşıyaka da el ayak sağlığı sunan kuaför

İzmir Karşıyaka da batık tırnak düzeltimi yapan kuaför

İzmir Karşıyaka da omre yapan kuaför

İzmir Karşıyaka da mezuniyet saç ve makyaj yapan kuaför

İzmir Karşıyaka da saç kesimi yapan kuaför
İzmir Karşıyaka da saç boya yapan kuaför
İzmir Karşıyaka da  Jel tırnak işlemi yapan kuaför
İzmir Karşıyaka da Makeup makyaj yapan kuaför

Bu terimlerden acaba hangilerini biliyo.sun?

Kuaföre gitmeyi çok seviyoruz! Ben mesela kuaförden her çıktığımda kendimi muhteşem hissediyorum, keyifli oluyorum. Tabii ki bunda kuaförümün de etkisi oluyor! Şimdilerde kuaförler hakkında birçok şey biliyorum. Balyaj, ombre, röfle ne demek hepsi hakkında bir bilgim var ama kuaföre ilk kez gitmeye başladığım dönemde kuaförümün ne dediğini hiç anlayamazdım!

Senin de bu durumu yaşamaman için, en sık kullanılan kuaför terimlerini listelemek istedim. Bakalım aralarından hangilerini biliyorsun!

1.Balyaj

Saçın bazı tutamlarına parlaklık ve ışıltı katmak için yapılan işleme balyaj denir. Doğal ve sanki güneşten açılmış gibi ışıltılı bir görünüm elde etmek için idealdir.

2.Röfle

Saçın dsoğal renginden farklı tonlarda yapılan renklendirme işlemine röfle denir. Saçtan minik tutamlar alınır ve daha açık bir tona, ya da istenilen başka bir tona boyanır.

3.Ombré

Saç renginin boy kısmından itibaren daha açık bir renge boyanmasına ombré denir. Saç özel bir fırça ile boy kısmından itibaren açık renge boyanır ve ton üzeri ton dediğimiz kademeli olarak koyudan açığa giden bir renk görünümü ortaya çıkar.

4.Kırık fön

Düz fönü herkes bilir ama kırık fön deyince bundan ne anlıyoruz? Dalgalı fönün diğer adı aslında kırık föndür. Saç uçları bukleli ve dalgalı olur.

5.Bronde

Kahve ve sarı tonlarının birleşiminden ortaya çıkan “bronde” oldukça hoş bir renk sunar. Ünlü yıldızların da çok kullandığı bronde, modern bir görünüm ortaya çıkartıyor.

6.Saç strobingi

Strobing’i makyajda kullanmıyorduk dediğini duyar gibiyim! Yüzümüzü nasıl strobing tekniği ile aydınlatıyorsak, saçlarımızı da aynı şekilde aydınlatabiliyoruz. Saç strobingi’nde amaç, saçın üst kısmındaki bazı noktaları daha çok ön plana çıkarıp, saçın geri kalan kısmının biraz daha koyu tonda bırakılarak hafif bir kontrast oluşturmak.

7.Cila atmak

Saça cila atmak terimini kesin duymuşsundur! Özellikle saçlarını boyayıp, başka bir renkle karşılaşanlar, röfle yaptırdıktan sonra daha doğal görünmesini isteyenler ve saç rengi akanlar için cila kullanılabilir. Hazırlanırken saça, saç açıcı (oksidan) yerine su katılır ve bu sayede saçtaki açık tonda kısımlar renklenir.

8.Dekolore

Koyu tonda bir saçın açık renklere ulaşabilmesi için oksidan ile açılması işlemine dekolore denir. Yani esmer birisi, saçlarını mavi gibi bir tona boyatmak istiyorsa dekolore işlemi uygulanır.

9.Perma

Saçlarının sürekli düz görünmesinden yakınanlar için perma işlemi önerilir. Perma, saçın kimyasal ürünler kullanarak 2-3 ay boyunca kıvırcık kalmasını sağlayan işlemdir.

10.Meç

80’li yıllarda trend olan ancak bu sezon da çok sık gördüğümüz meç işlemi, saçın bir tutam koyu, bir tutam açık renkte veya istenen renkte olmasına verilen renklendirme tekniğidir.

Artık tüm kuaför terimlerini öğrendin! Sana en yakın kuaföre ulaşabilmek için buraya tıklayabilirsin!

2018 ilkbahar/Yaz Sezonunun En Trend 12 Saç Modeli

Dalgalarla hareket kazanan Rapunzel saçlarda, katlarla nostaljik bir havaya bürünen lob kesime, 2018 İlkbahar/Yaz sezonunun en popüler 12 saç modelini bir araya getirdik.

1-Retro Katlar

2-Saç Klipsleri

3-XXS Perçem

4-80’ler Topuzu

5-Romantik Atkuyruğu

6-90’lara Dönüş: Scrunchie

7-Dağınık ve Kısa

8-Hacimli Bukleler

9-Yeni Nesil Bob

10-Tom Boy Kesimler

11-XXL Dalgalar

12-Dokulu ve Islak

Saç modelleri daha farklı bir görünüme sahip olmak isteyen kişileri modellerin çok çeşitli olması nedeniyle tercih konusunda dönem dönem zor durumda bırakabiliyor. Okul için saç modelleri kısıtlaması olan kişilerse belirli kurallar çerçevesinde hazırladıkları modeller ile saçlarına hareketlilik kazandırabiliyor. Bu yıl eğitim-öğretimin saat değişimi nedeniyle daha erken başlaması kolay ve hızlı saç modellerinin tercih edilmesini sağlıyor.

Uzak doğu ve çizgi film karakterlerinde görmeye alışık olduğumuz bu modelde ise topuz biçiminde toplanan saçlar tel toka ile sabitlenirken perçem bölgesinin uç kısımlarındaki saçların serbest bırakılması gerekiyor.