Menu

AKTUR OTEL

Otel Aktur

İzmirin güzide ilçelerinden Urlada Tatil Fırsatı

Aktur Otel İzmir Urla

İzmirin güzide ilçelerinden Urlada Tatil Fırsatı

Otel Aktur İzmir Urla

İzmirin güzide ilçelerinden Urlada Tatil Fırsatı

Aktur Otel İzmir Urla

ADRES :kalabak mahallesi şehit Kemal caddesi 30001 sk no 12 urla /izmir

Telefon(0232) 766 12 98

FİRMA YETKİLİSİ : Akın Akdaş

İzmir urla da Aktur otel

İzmir urla da en güzel Konaklama Otelleri

İzmir urla da hafta sonunu geçirebileceğim en güzel oteller

İzmir urla da kahvaltı yapabileceğim yerler

Doğanın tarihle yakaladığı uyumunun, usulca esen rüzgarın denizle olan dansına eklendiği Urla; tabiat ananın cömertliklerin nasibi almasına rağmen mütevazi ve sakin yapısını korumayı başarmış şirin bir Ege kasabasıdır.

İzmir il merkezine 35 kilometre mesafede yer alan ilçe Güzelbahçe, Seferihisar, Çeşme ve Karaburun ile komşudur. Doğa ile tarihin muhteşem bir uyum yakaladığı ilçede yapılan arkeolojik kazılar sonucunda ortaya çıkarılan Limantepe Höyüğü’nün MÖ 4000’lere kadar uzanan geçmişi olduğu saptanmıştır. Urla’nın ne kadar eski bir tarihe sahip olduğunun kanıtı niteliğinde olan buluntuların en önemlisi de eski bir kent limanıdır. Bu kent limanı Ege Denizi’nin bilinen en eski limanlarından birinin Urla’da yer aldığının ispatıdır.

Urla, zeytin ağaçlarının arasında ıslık çalarak gezinen rüzgarı, Ege Denizi’nin baş döndürücü güzellikte olan sularına açılan plajları, irili ufaklı koyları, Ege kültürünü yansıtan mutfağı, tarihi değerleri, doğal güzellikleri ve en az kendisi kadar mütevazi Urla otelleri ile gözde tatil merkezlerinden biridir.

Deniz kokan sokaklarında gezinmenin insanda yaşam sevinci uyandırdığı Urla’da gezilecek yerler oldukça fazladır. Kamanlıtepe Tarihi Hamam ve Çeşmesi, Kamanlı Tepe Cami, Kuşçular Tarihi Cami Urla’nın tarihi yerleri içerisinde yer alırken; Balıkova Köyü, Bademler Köyü, Demircili Köyü, Özbek Koyu, Çeşmealtı ve Güvendik Tepe Urla’da görülecek yerler arasında olan doğal ve bakir güzelliklerdendir.